Every day I go to school and I have to pay for both my breakfast and lunch. The total for breakfast will be about forty cents, and the total for lunch will be about the same price. The combined total of the food will come out to be eighty cents a day. For Monday – Friday the total of the cost to eat school will be at school will be two dollars. In the case of it being in a seven day interval the total of the cost will be two dollars and eighty cents. Usually since the average school ...